Prvé kroky v realitnej kancelárií

Poznáte ten pocit, keď sa na niečo tešíte? Najkrajšie sa vedia tešiť deti. U mňa je to tak, že každoročne s príchodom snehu prichádza práve ten moment, keď môžem urobiť prvé kroky na skialpoch a to mi prinesie radosť, že si môžem vychutnať zvuky snehu, skĺz lyží a všetko sa môže znásobiť ak mám niečo nové z výstroje. Zároveň sa teším na nové výsledky, zlepšenia, výzvy, rekordy, zážitky, …

Niečo podobné je to aj s novým realitným maklérom (nováčikom) v našom tíme. “Prvé kroky nováčika“ – to sa teším, s kým mám tú česť, ako bude reagovať, ako sa nám bude spolupracovať, … ?
Slovenský školský vzdelávací systém neponúka pracovnú pozíciu „realitný maklér“. Ako teda dosiahnuť kvalitné vzdelanie? (www.karieravrealitach.sk)

Každý člen v našom tíme je povinný absolvovať úvodné školenie, ktoré ho pripraví na odborný štart. Hneď po úvodnom školení začína nováčik v našej kancelárii pod vedením svojho ,,trénera“, ktorý je buď skúsenejší kolega alebo je priamo pod mojim dohľadom.

Už niekoľko desiatok realitných maklérov pod mojim vedením si naštartovalo svoju kariéru.

Niektorí dosiahli úspech rýchlejšie, iní pomalšie. Jedno je však isté – kto pracuje neustále, systematicky, neodradia ho neúspechy, nevzdáva sa – vyhrá, úspech sa dostaví. Rád používam príklad zo športu kde aj bežec, ktorý sa rozhodne bežať maratón a nevzdá to – príde do cieľa (hoci aj chôdzou). Z mojich štatistík (a nielen z mojich) vyplýva vo všeobecnosti, že rozbeh (prvé zarobené peniaze) je aktívna činnosť 3 mesiace. Mal som prípady, keď už v prvom mesiaci nováčik (realitný maklér) zarobil. Alebo naopak, bolo to až po pol roku. Rozhodol som sa aplikovať môj vlastný vzdelávací program (moje skúsenosti + know-how = úvodné školenie), ktorý trvá 3 mesiace. Nováčik (realitný maklér) sa krok po kroku zoznámi s jednotlivými procesmi, ktoré ho sprevádzajú na ceste za úspešným obchodom. Prechádza si naozaj všetkým, od pomôcok, cez formy, metódy, prostriedky až po marketing. No skôr ako školenie, by som to nazval tréning. Opäť sa teda vraciam k porovnaniu so športom, lebo ja sám som športovec. Takže u mňa to nie je klasické školenie, kde len počúvaš. Musíš trénovať. Nováčik (realitný maklér) si svoj „tréning“ absolvuje v teréne a učí sa na základe plnenia úloh. Koniec, koncov – so vzdelávaním nikdy nekončíme. Prečo? Pretože trh a aj pomôcky sa neustále menia, vyvíjajú a s ním aj my samy.