Realitný maklér a rúško, áno – nie

Sme súčasťou tohto cirkusu? 

Je to otázka, ktorú si kladiem každý deň a hlavne keď športujem. Asi najviac ostávam zaskočený keď idem v Tatrách, niekde v doline a vidím jednotlivca ako ide na skialpoch s rúškom na tvári. Veď v prírode a práve športovaním si má človek vybudovať imunitu, má sa zdravo nadýchnuť, precítiť pohyb ako zdravý životný štýl. 

covid šport

Ako sa to dá s rúškom? Mám rád keď sa ľudia prejavujú a vyjadrujú v zmysle zdravého, sedliackeho rozumu. Tu práve vzniká paralela súvisiaca s mojou prácou v realitách. (www.karieravrealitach.sk)

Vnímam spoločnosť, ktorá stráca obyčajný už spomínaný sedliacky rozum a vlastný úsudok. Napíšem tu zopár faktov, ktoré som si nevymyslel ale sú voľne dostupné.

rúško
rúško zuby
rúško úsmev

Je všeobecne známe, že rozmer koronavírusu je okolo 90 nanometrov. Akékoľvek obyčajné rúško má z pohľadu veľkosti vírusu funkciu asi takú, ako keby ste chceli chytiť lietajúci hmyz klasickým pletivom z plotu. A teraz to dôležité. Viete čo zachytí také rúško? Obyčajný prach, rôzne baktérie, mikroorganizmy …, ktoré potrebujete v pľúcach, pretože to vás imunizuje proti rôznym chorobám.

Ak budete dlhodobo používať rúško, výrazne si znížite imunitu a teda sa ľahko nakazíte. Pre mňa je to logické vysvetlenie. Absolútne súhlasím s ochranou tváre pred vírusom, no len tam kde je to potrebné. Na tému respirátor napíšem len toľko: má lepšiu účinnosť (cca 80%) ale len ak dôkladne prilieha. Takže ja budem používať respirátor len v obchode, v dopravných prostriedkoch, v realitnej kancelárii a interiéroch kde prichádzam do blízkeho kontaktu s ľuďmi (klientmi).

>> https://www.facebook.com/cestazazdravim.eu/posts/1874063092749482

Sú to moje osobné závery, ktoré mi vyplynuli za posledné mesiace hľadania odpovedí, ktoré nám spoločnosť nedá.  

Už sa nepozastavujem nad tým, keď vidím ľudí, ktorí chodia po uliciach, sedia v aute s rúškom na tvári, pretože vždy keď som chcel niečo začať, začal som od seba. A je úplne jedno, či je to pri budovaní kariéry v realitách,v športe, v škole …  

Na záver chcem odporučiť túto knihu alebo skôr brožúrku, ktorá je písaná ako blog autora. Aj keď ho vôbec nepoznám a nesúhlasím so všetkým čo tam je napísané, stotožňujem sa s mnohými jeho názormi, pretože mám podobné skúsenosti. 

Prajem príjemné čítanie a zároveň vám prajem – vytvorte si vlastný názor.

 

zbytočná vakcinácia