Realitný maklér – nie je to klasika

Ráno odveziem dcéru do škôlky a idem po kámoša, horského (z)vodcu. 🙂 (Instagram kuro.guide, Fb Eduard Kuro Liptak). Dnes si zabehneme na Zbojnícku chatu. Je bežný pracovný deň v októbri, čo zaručuje prázdne chodníky, chaty, skrátka celé Vysoké Tatry sú poloprázdne.

Mimochodom, jedny z najkrajších fotiek Vysokých Tatier robí Vladimír Šifra (fb – Vladimír Šifra a Instagram – fotoslovensko). Tak som sa zamyslel nad svojim podnikaním alebo skôr čo mi prinieslo podnikanie v rámci voľného času. 

Je to absolútna bomba stráviť doobedie v prírode alebo regulovať pracovný čas podľa svojich potrieb. Vraciam sa do roku 2000, kedy som začal podnikať v realitách. Preboha, to už je 20 rokov. Tie roky mi priniesli jednoduchší, nadštandardný, výnimočný život, kde viem zabezpečiť rodinu a mám pri tom dobrý pocit. Môžem  objavovať nepoznané a byť pri tom nezávislý. Mám  dostatočný príjem, aby som si mohol plniť svoje nápady. Za ten čas som sa utvrdil v tom, že obohatením a posúvaním boli moji kolegovia, môj tím. Len vďaka tomu , že dokážeme byť na tej istej ceste v plnení si svojich potrieb a snov. 

Tak som sa zamyslel nad svojim podnikaním alebo skôr čo mi prinieslo podnikanie v rámci voľného času. 

Prvé uvedomenie o zarábaní peňazí prišlo na vysokej škole, kedy som zistil, že zarábať peniaze sa dá aj iným spôsobom ako klasickým – zamestnanie. 

A tak s poznaním, prišli aj otázky.

Prečo sa oplatí nad tým zamyslieť? Chceš si sám určovať svoje hranice, nechceš mať vždy niekoho nad sebou, prevziať zodpovednosť za svoje rozhodnutia?

Prišli aj odpovede.

Poď do toho, neboj sa. Pracuj v tíme, kde sa vieš vždy o niekoho oprieť, s niekym sa poradiť a vieš, že v tom nie si sám. Zahoď strach. Riskuj. Venuj sa sebarozvoju. (www.karieravrealitach.sk)

Pochopil som, že ak to neurobím, budem to mať na pamäti po celý život.

Dnes som na chodníku v Tatrách a je to naozaj úžasné. Ten pocit prajem každému z vás. 

Budem rád, ak si o živote makléra v DLUGO reality prečítate aj v pripravovanom blogu na tému: Je kolektív obohatením jednotlivca?